Real Madryt podpisał kontrakt z 18-letnim tureckim talentem Ardą Glerem

6 lipca 2023 roku prasa poinformowała, że Real Madryt ma podpisać kontrakt z Ardą Glerem z Fenerbahce i że Real Madryt nie jest jedyną drużyną w wyścigu o Ardę Glera, więc konkurencja jest zacięta, a cena za Ardę Glera ma być bardzo wysoka.

Romano donosi i mówi: "Fani Realu Madryt, utalentowany 18-letni turecki pomocnik Fenerbahce Arda Gler otrzymał dokument sześcioletniego kontraktu od Realu Madryt. Wszystkie strony obecnie sprawdzają i omawiają umowę i jeśli nie będzie żadnych problemów, zostanie ona wkrótce podpisana. Real Madryt jest również gotowy na rutynowe badania medyczne Ardy Glera i wszystko zostanie zakończone.

Arda Gler zaliczył w tym sezonie 35 występów dla Fenerbahce, zdobywając 6 bramek i 7 asyst, a jego świetne występy szybko przyciągnęły uwagę wielu czołowych europejskich drużyn i gigantów piłkarskich, więc w ostatnich tygodniach wiele drużyn kontaktowało się z Ardą Glerem, z których najbliżej są Sevilla i Real Madryt, a wcześniejsze doniesienia w Turcji wskazywały, że Opłata za zwolnienie Ardy Glera wynosi tylko 18 milionów euro i najwyraźniej Real Madryt, który w końcu chciał go podpisać, był gotów wziąć na siebie wszystko, aby powitać Ardę Glera.