Mecz towarzyski: Donyell Malen dwukrotnie pokonuje Manchester United 3:2

Mecz towarzyski pomiędzy Manchesterem United i Borussią Dortmund rozpoczął się od starcia dwóch silnych drużyn. Ostatecznie Manchester United przegrał z "Żółtą Armią" Borussii Dortmund wynikiem 2-3.

Pierwsza bramka meczu padła w 24. minucie, gdy Diogo Dalot strzelił sprzed pola karnego, dając Manchesterowi United wczesną przewagę, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 1-0. Druga bramka padła w 43. minucie, gdy Donyell Malen wyrównał deficyt w polu karnym strzałem z góry siatki, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Trzecia bramka padła minutę później, w 44. minucie, gdy Donyell Malen, w koszulce Dortmundu, wykorzystał swoją dobrą formę i pomógł swojej drużynie zdobyć bramkę, ustalając wynik na 1-2, co było drugim golem zdobytym przez Donyella Malena w meczu.

W 52. minucie Antony, ubrany w czerwoną koszulkę nr 21 Manchesteru United, złapał piłkę w polu karnym i strzelił gola, pomagając Manchesterowi United odrobić straty, a mecz zakończył się wynikiem 2-2. Wszyscy gracze United odetchnęli z ulgą, widząc, że ich drużyna w końcu wyrównała wynik.

Kibice nie spodziewali się jednak, że w 71. minucie Marco Reus z Dortmundu asystował przy golu Youssoufy Moukoko. Ostatecznie Dortmund pokonał Manchester United wynikiem 3-2.

W opinii fanów Man Utd, Man Utd mógł z łatwością wygrać ten mecz towarzyski, ale ostatecznie ten rozgrzewkowy mecz wygrał Dortmund z przewagą jednego gola.