Miami rozmawia z Ramosem, czy Messi może ponownie spotkać się ze swoim starym przyjacielem?

Niedawno pojawiły się doniesienia, że Miami International prowadzi rozmowy z Ramosem w sprawie sprowadzenia obrońcy Paris Saint-Germain. Nie jest to jednak tak proste, jak chcieliby tego przedstawiciele Miami.

Ramos, który urodził się w 1986 roku, ma obecnie 38 lat, czyli wiek, w którym większość graczy zdecydowałaby się przejść na emeryturę, ale wygląda na to, że nadal zamierza grać przez kolejne dwa lata. Chciał przedłużyć kontrakt z Paris Saint-Germain, ale nie osiągnięto porozumienia, ponieważ klub chciał rozpocząć nowy etap i pozbyć się wielu wysoko opłacanych i starzejących się graczy. W koszulkę której drużyny ostatecznie wskoczy Ramos? Poczekajmy razem na oficjalne wiadomości.

Jestem pewien, że nikomu nie jest obca chwała przeszłości Sergio Ramosa. Wygrał Ligę Mistrzów 4 razy w koszulce Realu Madryt, w tym trzykrotnie, i 5 razy w La Liga, najtrudniejszych rozgrywkach w 5 najlepszych ligach. W reprezentacji Ramos zdobył 2 razy Puchar Europy i raz Puchar Świata. Myślę, że ktoś taki naturalnie pasuje do piłkarskiego świata.

Jako obrońca, Sergio Ramos jest prawdopodobnie jednym z najlepszych obrońców w światowej piłce nożnej, z zaciętym i precyzyjnym ustawieniem, broniącym ze świadomością i szybkością. Pod względem wzrostu Sergio Ramos nie jest duży jak na środkowego obrońcę, ale jego ostra świadomość defensywna i zwinne ciało nadrabiają jego wadę wzrostu. Mimo, że z powodu kontuzji nie radził sobie najlepiej w koszulce Paris Saint-Germain, jego dawna chwała musi być postrzegana przez Miami w innym świetle.

Biorąc to pod uwagę, czy Miami może zaprosić defensywnego sluggera? Mam nadzieję, że ta sama koszulka Messiego nie będzie noszona przez Ramosa, ponieważ w Miami mógłby nie tylko połączyć się z Messim, ale może mieć kolejny świetny sezon!