Arsenal planuje wydać ponad 200 milionów funtów na wzmocnienia tego lata?

W ostatnim czasie Arsenal Football Club wykazał się ambicją na rynku transferowym. Według Guardiana, są bliscy podpisania kontraktu z obrońcą Ajaxu Timbertem za blisko 50 milionów funtów. Patrząc wstecz na to lato, plany Arsenalu dotyczące wzmocnień są naprawdę zdumiewające... Zastanawiam się tylko, czy nie przekroczyli budżetu!

Niedawno Arsenal zaoferował 105 milionów funtów za podpisanie kontraktu z kapitanem West Ham United, Declanem Rice'em, co ustanowiło nowy rekord wszech czasów Arsenalu. Następnie pojawiła się opłata transferowa w wysokości 65 milionów funtów za napastnika Chelsea Kaia Havertza oraz 50 milionów funtów za obrońcę Ajaxu Timberta. Biorąc pod uwagę, że Arsenal sprowadził tych trzech zawodników za ponad 200 milionów, wygląda na to, że czerwona koszulka będzie najjaśniejszym kolorem w domu w przyszłym sezonie. Czy wszyscy macie ochotę na Arsenal?

Nie jest nam obcy obrońca Ajaxu, Timbert, który jest znany ze swoich konsekwentnych umiejętności defensywnych, doskonałej gry w powietrzu i świetnego piłkarskiego IQ. Jego przybycie wniesie nową krew do obrony Arsenalu i jeszcze bardziej poprawi konkurencyjność zespołu. Jego wybitne występy w zeszłym sezonie przyciągnęły uwagę kilku dużych klubów, ale ostatecznie zmienił czerwoną koszulkę Arsenalu.

Arsenal był dość odważny i śmiały w swoich wzmocnieniach, ponieważ wyraził duże zainteresowanie pomocnikiem Southampton Romeo Lavią. Ciekawe, czy finanse Arsenalu w końcu zgodziły się na kolejne wzmocnienia? Miejmy oko na oficjalne wiadomości od Arsenalu!